دات نت نیوک

طراحی و چاپ کاتالوگ

 

بیشتر شرکت های بزرگ بوسیله چاپ کاتالوگ محصولات جدید و همچنین خدمات خود را به سایرین معرفی می کنند. نکته مهم در طراحی کاتالوگ محل قرار گرفتن نوشته ها و تصاویر می باشد و همچنین هر قدر تصاویر بیشتر و زیباتری در کاتالوگ استفاده شود میل بیننده را به مطالعه ادامه مطالب کاتالوگ بیشتر می کند. فرمت کاتالوگ نیز همانند سربرگ و پوستر و سایر موارد چاپ افست می باید CMYK باشد و بهتر است اگر نیاز به استفاده رنگی دقیقا همانند رنگی خاص است از کتاب رنگ بهره گرفته شود. فاصله از اطراف نیز از هر سمت ۵ میلیمتر و اگر نیاز به خط تا    می باشد از لبه های خط تا نیز ۵ میلیمتر قرار دهید. جنس چاپ و روکش آن نیز در نمایان کردن کلاس کاری شما نقش تایین کننده دارد. انواع روکش معمول برای چاپ کاتالوگ عبارت است از:

سلفون براق سرد

سلفون مات سرد

سلفون براق حرارتی

سلفون مات حرارتی

UV مات و یا براق

انواع UV موضعی ، شنی و......

موضعی و یا شابلونی معمولاً فرق بین کاتالوگ وبروشور پس از مطالب محتوی آن را می توان از جنس ومتریال چاپ آن تمیز داد. از وظایف شرکت های تبلیغاتی علاوه برطراحی های مناسب ، انتخاب متریال چاپ ، کاتالوگ هم می باشد. آژانس تبلیغاتی است که بایستی برای مفهوم گرفتن کاتالوگ (که محصولات وخدمات رادرآن معرفی می نمایند)جنس آن رامشخص کند. طراح خلاق است که تیغ وقالب خاص را درکنار سایر خدمات می گذارد تا تفاوت را برای چاپ ایجاد نماید. از بروشور و کاتالوگ به عنوان تبلیغات ماندگار یاد می کنند .بروشور یا کاتالوگ نوعي مدرك تجاري چاپي انبوه است كه بصورت كتابچه يا برگه، دفترچه يا فولدر عرضه مي گردد. مشخصات فني يك كاتالوگ و يا يك بروشور مي تواند حاوي اطلاعات ، تصاوير مرتبط، نحوه سفارش محصول يا خدمات، كاربرد كلي كالاها و برخي اطلاعات مفيد ديگر كه مورد نياز كارشناسان، مشتريان و يا مصرف كنندگان محصول و خدمات شما است باشد. کاتالوگ، به مجمـوعه ای از اطـلاعات و ویژگیهای مربوط به یک محصـول و یا خدمت گفتـه می شود که در یک دفتـرچه جمع آوری شده و جهت مطالعه در دست مخاطب قرار می گیرد.

 

کاغذ و گرماژهای پیشنهادی ما:

با توجه به محتویات و تعداد عکس مورد نظر، تعداد صفحات مشخص می گردد که پس از آن می توان بهترین گرماژ و قطع را برای یک کاتالوگ پیشنهاد داد.